dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-belka-gora
dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-obrecz
Czym jest dla mnie żonglerka artystyczna? Postrzegam ją jako sposób wyrażenia siebie, idealne połączenie tańca, zdolności ekwilibrystycznych oraz aktorskich.

Odkąd pamiętam, taniec oraz różne formy ruchowe gościły w moim sercu. Moja fascynacja żonglerką rozpoczęła się na początku 2004 roku. Moją przygodę z żonglerką artystyczną rozpocząłem od nauki najbardziej niespotykanej i nietypowej z jej postaci - żonglerki kontaktowej. Następne w kolejności było diabolo a podczas drugiej edycji Festiwalu Ognia zakupiłem swoje pierwsze maczugi do żonglowania. Podczas wizyt na różnych festiwalach oraz konwencjach żonglerskich poznałem wielu artystów z kraju oraz zagranicy, którzy stali się dla mnie inspiracją.

Przygotowania do konkursu Open Stage, który odbył się podczas pierwszego Festiwalu Żonglerskiego w Krakowie przerodziły się w decyzję o rozpoczęciu pracy nad pokazami żonglerki artystycznej w profesjonalny sposób. Moja działalność artystyczna uhonorowana została podziękowaniami otrzymanymi z rąk burmistrza miasta Ostródy 23 września 2005 r. oraz 23 maja 2006 r. za wkład pracy w działalność kulturalną miasta w sezonie 2005/2006. Po pokazach w Krakowie oraz w trakcie II Środkowoeuropejskich Spotkaniach Teatralno-Cyrkowych we Wrocławiu, zaproszony zostałem na międzynarodową konwencję żonglerską w Pradze, gdzie wystąpiłem na swojej pierwszej Gali.


Kolejne miesiące to czas treningów, szybkiego rozwoju oraz licznych pokazów w całej Polsce. Pracowałem dla takich firm jak Sony Erricson, Ernst & Young, dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-katakombenImpact czy Skandia. W lipcu 2007 roku udało mi się odwiedzić największy żonglerski festiwal w Europie – European Juggling Convention, gdzie wystąpiłem przed publicznością z całego świata. Rok 2008 rozpoczął się bardzo intensywnie, od mojego udziału w warsztatach organizowanych przez Ministry of Manipulation w znanym wszystkim żonglerom Katakomben w Berlinie. Tydzień później leciałem do Cork w Irlandii gdzie prowadziłem warsztaty oraz występowałem na Irlandzkim Festiwalu Żonglerskim, a następny weekend przyniósł występ na gali Konwencji Żonglerskiej w Dreznie. W maju z mojej inicjatywy odbyła się pierwsza edycja Ostródzkiego Festiwalu Żonglerskiego, który odwiedzili kuglarze z całej Polski. W sierpniu po raz drugi udało mi się gościć na European Juggling Convention, który tym razem odbył się w Karlsruhe.

dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-mam-talentNajważniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy był dla mnie udział w programie MAM TALENT. Jestem jedynym polskim żonglerem, któremu udało się pomyślnie przejść castingi i zakwalifikować się do półfinałowej 40stki. Jestem bardzo szczęśliwy, że dano mi szanse zaprezentować moje umiejętności tak szerokiej publiczności, warto wspomnieć, że odcinek półfinałowy w którym wziąłem udział oglądało 5,1 miliona Polaków!
dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-belka-lewa dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-logo dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-belka-prawa
dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-aktualnoscidzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-omniedzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-ofertadzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-glaeria dzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-rekomendacjedzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-kalendariumdzielny-zonglerka-artystyczna-zongler-kontakt